TS Angličtina 1-4 - recenze


(PC World 6/2000, Patrik Malina)

Výuka angličtiny od Terasoftu, jež byla donedávna nabízena ve čtyřech jednotlivých dílech, patří k velmi rozšířeným studijním titulům. Přestože s touto výukovou řadou slavila autorská forma slušný obchodní úspěch, rozhodla se přikročit k inovaci, jejímž výsledkem je toto nové balení. Zahrnuje nejen v souhrnné podobě dříve publikované díly, ale také, jako úplnou novinku, oboustranný anglicko-český slovník středního rozsahu.

Po obsahové stránce nepředstavuje samotná výuka žádnou zásadní novinku, jedná se o souhrn dříve vydávaných titulů. Slovní zásoba vychází z často používaných učebnic pro základní školy (Lacinová, Kadlecová, Zahálková, Project English) a pokrývá svým rozsahem širokou škálu témat z běžného života. Jednotlivé díly byly v původním provedení koncipovány v rozsahu jednoho studijního roku a nová kompletní distribuce je tedy sadou pro první čtyři roky studia angličtiny. Přestože je produkt zacílen především na žáky základních škol (provedením i zdrojovými materiály), lze jej velmi dobře využít obecně pro jakéhokoliv začátečníka (jak momentálně úspěšně prověřuje jeden z mých kamarádů).

Z hlediska technického řešení a uživatelského rozhraní rovněž nejde o závratnou novinku znáte-li jiné tituly tohoto výrobce, bude vám způsob práce s CD důvěrně znám. V případě uživatelů na úrovni žáků základních škol se jedná spíše o dobře zvolené řešení, zbytečné inovace za každou cenu zde nejsou namístě. Největší předností tak zůstává množství obsaženého výukového materiálu, neboť zde patří Terasoft tradičně na špičku. Věřím, že tento komplet pilný student zvládne i rychleji než za čtyři roky, ale vydrží vám určitě dlouho, a navíc po jeho zvládnutí na tom budete s angličtinou velmi slušně. Připomenu především stovky slovíček a vět namluvených rodilým mluvčím.

Produkt v této ucelené podobě představuje jednu z nejkomplexnějších možností výuky a procvičování anglického jazyka na českém trhu. Za obzvláště vydařený považuji "poměr cena-výkon", tedy skutečně vysokou užitnou hodnotu za relativně snesitelných finančních podmínek (obzvláště při uvážení, kolik dnes stojí klasické jazykové učebnice). Pro informaci dodávám, že původní cena jednotlivých dílů byla 600 Kč, slovník, jak bylo řečeno, je přibalen nově. Další velkou výhodou pro žáky i rodiče je "homologace" výuky se standardními a často používanými tištěnými studijními texty. Procvičování látky tak může dosáhnout ještě vyšší efektivity a bude působit na studenty důvěrným dojmem. Jste-li rodičem, hledajícím vhodnou výuku, pak se jedná o výbornou volbu pro vaše děti.

TS Angličtina I.-IV. komplet

+množství studijní látky
+slovník
+existence tištěných ekvivalentů

Producent: Terasoft
Žánr: výuka angličtiny
Jazyk: český
OS: Windows 3.x, 9x

Cena: 1 600 Kč(bez 5 % DPH)

K recenzi poskytla firma:
Terasoft, a. s.
Vísecké nám. 1280
268 01 Hořovice

zpět nahoru© Copyright 2002 Terasoft, a.s.
HTML, skripty: Vít Jurásek | Design: Ladislav Cabicar | Kontakt na
webmastera.