TS Němčina 1, 2 - recenze


(PC World 5/2000, Patrik Malina)

Přestože bezkonkurenčně nejoblíbenějším jazykovým titulem firmy Terasoft je dosud Český jazyk (recenze a demoverze byly v minulém čísle), ani cizí jazyky nepřicházejí zkrátka. Přestože náskok má v poslední době velmi populární angličtina, po loňském zahájení se úplně čerstvého druhého dílu dočkala také němčina.

Nový titul (zdaleka ne poslední v této řadě) je logickým pokračováním loňského produktu, jenž je zaměřen na výuku německého jazyka pro úplné začátečníky, a to jak v rámci výuky na základní škole, tak v jiných kursech či při samostudiu. Obsahovým podkladem pro slovní zásobu jsou tradiční a osvědčené studijní materiály (Němčina 1. a 2. část od Marouškové, Wer? Wie? Was? 2, Das Deutschmobil 2, Heute haben wir Deutsch 2) je právě dostatečné množství slovíček. Jejich procvičování při výuce je doprovázeno jak obrazovým materiálem pro lepší zapamatování, tak velmi cenným zvukovým doprovodem. Kromě tematických okruhů z běžného života můžeme slovíčka procvičovat pomocí přiřazování dvojic a výběrem z několika pravopisných variant. Také procvičování gramatiky je orientováno graficky, pomocí techniky doplňování.

Ovládací prostředí je rovněž tradiční, jak jsme u Terasoftu zvyklí. Přestože lze pomocí parametrů dobře formovat průběh výuky, některé žádoucí možnosti, bohužel, nejsou dostupné. Za velmi užitečnou bych např. považoval možnost opakovat vícekrát zvukový doprovod při procvičování slovíček, kde jsme po jediném pokusu následně odkázání pouze na psanou formu.

Prvořadou předností produktu je velmi bohatá zásoba studijní látky. Slovní zásoba postihuje širokou škálu témat z běžného života a poskytne každému začátečníkovi dobrý potenciál pro další studium. Při studiu gramatiky lze zvolit návaznost témat v souladu s tištěnou předlohou a tak velmi dobře sladit studium ve škole s návazným procvičováním látky. K tomuto velmi dobře přispívá i fakt, že na CD naleznete perfektně zdokumentovánu zdrojovou literaturu, takže nemusíte zoufale pátrat, co bylo předobrazem, a rovnou můžete studenta vybavit potřebnými učebnicemi. Produkt lze doporučit především pedagogům základních škol, velmi dobře se však uplatní také při jiné formě výuky. Předcházet by však měl (hlavně u gramatiky) důkladnější výklad problematiky.

TS Němčina I. a II.

+množství studijní látky
+kompletní ozvučení
+existence tištěných ekvivalentů

Producent: Terasoft
Žánr: výuka němčiny
Jazyk: český
OS: Windows 3.x, 9x
Cena: 630 Kč (vč. DPH) za každý díl

K recenzi poskytla firma:
Terasoft, a. s.
Vísecké nám. 1280
268 01 Hořovice

 

zpět nahoru© Copyright 2002 Terasoft, a.s.
HTML, skripty: Vít Jurásek | Design: Ladislav Cabicar | Kontakt na
webmastera.