TS Sexuální výchova (pro ZŠ i SŠ)


TS Sexuální výchovaTento titul se zabývá velmi potřebnou problematikou, o které se však zatím s dětmi většinou nehovoří. Problematikou, která stále vzbuzuje rozpaky.

Program poutavou a srozumitelnou formou podává informace o anatomii a funkci pohlavních orgánů, menstruačním cyklu, problematice dospívání a sexuálním chování. Velký důraz je kladen na otázku plánovaného rodičovství, podrobně jsou probrány antikoncepční metody, období vzniku nového života, těhotenství a porod. Na závěr jsou zařazeny informace o pohlavně přenosných onemocněních a sexuálních deviacích. Informace podávané v programu jsou v souladu s platnými osnovami pro ZŠ a SŠ. Na CD je program dodáván v několika verzích, které lze zvolit podle věku dítěte.

Ve srovnání s konkurenčními produkty je nutno vyzdvihnout především interaktivní řešení programu. Výkladové obrazovky nemají encyklopedický charakter, nýbrž naprostá většina těchto obrazovek je zakončena otázkou, která dítě nenásilně přiměje se nad danou problematikou zamyslet. Na špatné odpovědi program reaguje interaktivní nápovědou. Poměrně podrobná a snadno ovladatelná je i encyklopedie, která je samozřejmě také součástí programu.

Vzhledem k tomu, že TS Sexuální výchova je původním českým produktem, informace v něm obsažené korespondují se situací u nás. To se týká např. konkrétních příkladů produktů v kapitole "Antikoncepce", ale i celkového přístupu ("otevřenosti") k uživateli, který by měl být přiměřený zvyklostem a nevyvolávat nepřiměřeně pobouřené reakce. To platí samozřejmě zejména proto, že primární oblastí nasazení tohoto produktu je oblast školství.

Jak již je u programů Terasoft dobrým zvykem , požadavkům škol odpovídají i ostatní parametry produktu. Jde především o "robustnost" a jednoduché ovládání, snadno zvládnutelné i pro pedagogy s menšími zkušenostmi s PC. Nezanedbatelnou výhodou je i malá hardwarová náročnost. Program lze bez problémů používat již na PC s procesorem 486DX2/50 MHz, 8 MB RAM a Windows 3.1. Multilicenční verze programu umožňuje provoz ze síťového serveru.

Přestože je produkt v prodeji teprve krátce, o jeho kvalitě nás přesvědčují velmi spokojené reakce jeho uživatelů. Školy oceňují především jeho obsažnost, komplexnost a srozumitelnost při zachování určité "decentnosti" při podávání těchto někdy trochu delikátních informací. Výhodou je také kompletní kvalitní ozvučení všech textů v programu, které jej zpřístupňuje i dětským uživatelů s horšími schopnostmi čtení (takových je bohužel velké množství právě mezi skupinami, které podobné informace potřebují nejvíce). S obdobně kladnými reakcemi se setkáváme i od soukromých uživatelů, kde náš produkt dokáže dostatečně poutavě informovat nejenom děti, ale velmi často se mnoho nového dozví i jejich rodiče (např. informace o antikoncepčních metodách jsou zpracovány velmi podrobně).

Z obou stran - škol i soukromých uživatelů je kladně hodnocena cena produktu. Pro soukromé uživatele je cena poloviční ve srovnání s podobně zaměřeným konkurenčním produktem. Podobně příznivá je i cena pro školy zahrnující síťovou verzi, kterou lze instalovat na server a provozovat na libovolném počtu PC. Ale ani pokud škola nemá počítače propojené v síti, neztrácí multilicenční výhody. Za režijní cenu (60 Kč za kus) si může objednat libovolný počet dalších CD pro použití v počítačích školy.

Chci si stáhnout demoverzi produktu...

Objednat produkt... Soukromý uživatel (jednouživatelská verze) - cena 484,- Kč (včetně 21% DPH)

Objednat produkt... Škola (multilicence pro neomezený počet PC) - informace o cenách

Chci se vrátit na přehled titulů


 

zpět nahoru

© Copyright 2002 Terasoft, a.s.
HTML, skripty: Vít Jurásek | Design: Ladislav Cabicar | Kontakt na
webmastera.
Optimalizováno pro 800x600 a výše. Poslední aktualizace: 23.02.2004.