Poznáváme minulost 3 - Mezopotámie – kolébka naší civilizace

 

Třetí díl z nové řady interaktivních animovaných programů určených pro výuku dějepisu a vlastivědy na ZŠ. Vzhledem k způsobu zpracování je titul mimořádně vhodný i pro žáky speciálních škol. Tentokrát děti zavedeme do období starověké Mezopotámie, kde byly položeny základy naší civilizace.

Výuková část - přináší mnoho informací o životě lidí v Mezopotámii v období, v němž vzniklo zemědělství, vytvářely se první státy, bylo vynalezeno kolo a písmo. Vše je doplněno názornými ilustracemi a animacemi, nechybí ani informace o odívání, špercích, používaných nástrojích a zbraních. Řadu výrobních a stavebních postupů je možno sledovat podrobně krok za krokem.

Příběh – na děti tentokrát čeká napínavý příběh chytré a krásné Ramidy, která svým důvtipem zvítězí i nad obávaným obrem Goliášem a nakonec se jí splní i její největší přání – získat přístup ke vzdělání, které bylo v její době přístupné pouze mužům.

Hry – v této části je pro děti připravena pestrá nabídka rozličných her. V nich si například zahrají na archeology a budou z úlomků sestavovat nalezené předměty. V muzeu pomohou zaměstnancům muzea shromáždit vhodné předměty pro chystanou výstavu zaměřenou na období starověké Mezopotámie. Již tradičně na ně čekají i omalovánky a puzzle. Hry jsou zpracovány v několika variantách a mají rozdílný stupeň obtížnosti, tak například puzzle je možno skládat z 9, 16, 25, 36, 49 či 86 dílků.

Testy - bohatě ilustrovaná testová část zábavnou formou prověří, co si děti zapamatovaly.
 

 
   
Obrázek   Obrázek   Obrázek   Obrázek

Obrázek   Obrázek   Obrázek   Obrázek

Obrázek

 

Objednat produkt... Soukromý uživatel (jednouživatelská verze) - cena 726,- Kč (včetně 21% DPH)

Chci se vrátit na přehled titulů

 

© Copyright 2007 Terasoft, a.s.
Optimalizováno pro 800x600 a výše. Poslední aktualizace: .