Edison 5.0

 

Nová verze velmi populární multimediální elektrolaboratoře výborně využitelná ve výuce fyziky na základních a středních školách. Tento velmi populární výukový software je používaný ve více než 40 zemích světa. Společnost Terasoft, a.s., díky dohodě o výhradním zastoupení pro prodej v České republice, uvádí nyní na trh opět plně lokalizovanou verzi, která přináší mnoho nových funkcí i daleko kvalitnější grafické zpracování.

Edison 5.0 přináší jedinečné zcela nové prostředí pro výuku elektrotechniky. Obsahuje mnoho nových předpřipravených experimentů. Obvod již lze sestavovat v editoru schémat a současně se automaticky vytváří jeho 3D zobrazení ve druhém okně. Editor schémat lze navíc spouštět i jako samostatnou část. Edisonn 5.0 již obsahuje některé inregrované obvody (např. operační zesilovače).

V programu můžete vytvářet elektrické obvody s využitím množství fotorealistických komponent. Uživatelé mají velký výběr např. z baterií, rezistorů, diod, žárovek, LED diod, tranzistorů i logických hradel. K dispozici jsou propojovací panely a celá řada virtuálních přístrojů (zdroje napětí a signálu, měřící přístroje, osciloskopy...). To vše je jednoduše dostupné na jednotlivých policích multimediální laboratoře. Jednoduše si zvolíte a přetáhnete součástky na vaši plochu nebo je umístíte přímo do realistického rozvodného panelu se skrytými spoji. Součástky lze propojit dohromady pomocí myši a funkční obvod je na světě. Nyní můžete začít testovat, upravovat a případně řešit problémy pomocí virtuálních přístrojů. Edison také kromě 3D modelu automaticky připravuje schémata zapojení daného obvodu.

Edison lze velmi dobře použít jak v jednoduchých obvodech na základní škole (jednoduchá zapojení se žárovkami a spínači, Ohmův zákon...), tak i na středních školách. Zde můžete využít celou škálu dostupných komponent a sestavovat složitější obvody s polovodičovými součástkami a sledovat jejich chování. Jednou z unikátních možností v novém Edisonovi je schopnost zobrazit v lineárních obvodech také charakteristiky a odvodit matematický model. Můžete se například naučit jak využít Ohmův zákon, jak ovlivní filtr výstup obvodu v závislosti na frekvenci nebo jak se mění napětí na nabíjecím se kondenzátoru.

 
   
Obrázek   Obrázek   Obrázek   Obrázek

Obrázek   Obrázek   Obrázek   Obrázek

 

Objednat produkt... Soukromý uživatel (jednouživatelská verze) - cena 1 936,- Kč (včetně 21% DPH)

Chci se vrátit na přehled titulů

 

© Copyright 2007 Terasoft, a.s.
Optimalizováno pro 800x600 a výše. Poslední aktualizace: .