TS Dětský koutek 4 - Alenka a věci kolem nás


TS Dětský koutekMultimediální CD-ROM pro děti ve věku 3 – 8 let.

Alenka a věci kolem nás je volným pokračováním mimořádně úspěšné edice programů TS Dětský koutek.CD-ROM je doslova nabitý pohádkami, písničkami, zábavnou výukou a spoustou skvělých her. Ty procvičí především bystrý mozek, pozornost, schopnost koncentrace a logické uvažování. Průvodcem po celém titulu je zvídavá holčička Alenka.

CD-ROM je určen pro děti ve věku 3 - 8 let. Každé dítě zde nalezne množství zábavy a poučení přiměřené svému věku. Na tvorbě titulu spolupracovala řada profesionálních mluvčích, tomu odpovídá i výsledná kvalita zvukového doprovodu. CD-ROM nabízí dětem v hlavním menu 7 základních částí:

1. část - Říkáme si s mámou: Pro děti je připraveno šest nádherných lidových říkánek (Houpy houpy; Šiju boty; Halí belí; Foukej, foukej větříčku; Abeceda a Pepíku, Pepíku). Menší děti se mohou pouze dívat na obrázky a poslouchat říkanku. Starší děti, které už umí číst, si mohou zobrazit obrázky s textem a říkanku si také přečíst Po přečtení říkanky se obrázek "zamotá" a dítě má za úkol obrázek poskládat - klasická hra PUZZLE. Po dokončení puzzle se dítěti za odměnu přehraje animace s daným obrázkem.

2. část - Říkáme si s tátou: Zde naleznete sadu dalších šesti říkanek (První třída kašička; Černá Máry; Ruka; Spi panenko; Kovej, kovej kováříčku a Paci, paci pacičky). Zpracování je obdobné jako u předchozí části.

3. část - Alenčina zvířátka: V této části Alenka děti naučí poznávat zvířátka. Zvířátka jsou namalována ve svém přirozeném prostředí. Děti si mohou vybrat: domácí zvířátka, užitková zvířátka, zvířátka v lese a zvířátka v safari. Dítě pak dostává různé hádanky a vždy musí uhodnout, o které zvířátko se jedná.

4. část - Pohádky pro nejmenší: Tady je připraveno celkem šest krátkých pohádek - Byl jeden domeček, Princeznička na bále, Vařila myšička, Polámal se mraveneček, Byl jeden pes a Zaklínadlo.

5. část - Hry: Hrám vévodí čaroděj Fidlimix. Fidlimix je zlý skřítek, proti kterému bojuje Alenka. Sama ale boj nesvede, dítě jí musí pomoci. Zlý čaroděj zamíchal spoustu předmětů a Alenka potřebuje poradit. Fidlimix zamíchá do obrázků vždy jeden, který se k ostatním logicky nehodí. To ale není jediná hra, kterou zde najdete. Nechybí oblíbená pexesa, tentokráte zaměřená na zvířecí rodinky, ovoce, zeleninu a rozlišování odstínů barev. Další hrou je hledání chybějících částí nebo věcí. Je třeba nalézt např. druhou botu do páru nebo třeba ztracenou mašličku. Na tuto hru navazuje další oblíbená hra, procvičující schopnost koncentrace. Tou je hledání rozdílů mezi dvěma podobnými obrázky. Po množství logických her je příjemné si zazpívat některé lidové písničky nebo si vymalovat tolik oblíbené omalovánky.

6. část - U tety doktorky: Tato část je zaměřena na určování částí těla, částí hlavy, na poznávání prstů a poznávání věcí, které každodenně potřebujeme k hygieně.

7. část - Ovoce a zelenina: Na závěr si děti procvičí znalosti ovoce, zeleniny, lesních plodů a cizokrajného ovoce.

Chci si stáhnout demoverzi produktu...

Objednat produkt... Soukromý uživatel (jednouživatelská verze) - cena 726,- Kč (včetně 21% DPH)

Objednat produkt... Škola (multilicence pro neomezený počet PC) - informace o cenách

Chci se vrátit na přehled titulů


 

zpět nahoru

© Copyright 2002 Terasoft, a.s.
HTML, skripty: Vít Jurásek | Design: Ladislav Cabicar | Kontakt na
webmastera.
Optimalizováno pro 800x600 a výše. Poslední aktualizace: 23.02.2004.