Funkčnost titulů Terasoft v operačních systémech Windows 7Windows 10

Všechny naše tituly pro Windows (z roku 2003 a novější) by měly být bez problémů funkční v 32 bitových verzích Windows 7, Windows 8 a Windows 10.

Drobným problémem může být ve Windows 7 a Vista chybějící Intel Indeo codec, který nelze ani dodatečně doplnit. V titulech řady Dětský koutek se z tohoto důvodu nepřehrají úvodní videa a videa zvířat v Dětském koutku 5.

V 64 bitových Windows OS (Vista, Server 2008, Windows 7, Windows 8, Windows 10) nelze provozovat tyto starší 16 bitové tituly:
Nejstarší Windows tituly, tj. obecně Výběr software 1992-98 (např. TS Chemie - Halogeny, Alkalické kovy apod., TS Zeměpis, TS Biologie člověka). U výše uvedených titulů již s aktualizací nepočítáme, postupně je budou nahrazovat zcela nové tituly.

V 64 bitových Windows nelze provozovat také tyto starší tituly, ale jejich verze pro Windows 7, Windows 8, Windows 10 jsou již k dispozici. Cena upgradu závisí na verzi, kterou škola vlastní. Většinou z verzí 2003 a novějších lze upgradovat za režijní poplatek cca 800 Kč za titul:

 

TS Český jazyk 1 - Pravopis
TS Český jazyk 2 - Jazykové rozbory
TS Český jazyk 3 - Diktáty
TS Český jazyk 4 - Pravopisná cvičení
TS Matematika pro 1. - 4. ročník ZŠ
TS Základy rodinné a sexuální výchovy
TS Biologie - Svět hmyzu
TS Angličtina 1 pro malé školáky
  TS Angličtina 2 pro školáky
TS Angličtina 3 pro školáky
TS Angličtina 4 pro školáky
TS Angličtina 5 pro školáky
TS Němčina 1 pro malé školáky
TS Němčina 2 pro školáky
TS Němčina 3 pro školáky
TS Němčina 4 pro školáky
 

 

Pokud potřebujete spouštět některé nejstarší aplikace určené ještě pro operační systém MS DOS, existuje jedno velmi spolehlivé a jednoduché řešení. Tímto řešením je instalace freewarového DOSboxu. Ten funguje nejenom pod 32 bitovými Windows, ale naše dosové tituly s ním chodí i v 64 bitových Windows, na Linuxu a Mac OS. Dosbox lze stáhnout zdarma zde: https://www.dosbox.com.zpět nahoru© Copyright 2011 Terasoft, a.s.